Радионица за наставнике „Активно слушање”

10. фебруара u 18:00 - 19:00

У сарадњи са Институтом за педагошка истраживања, у Народном музеју Србије одржаће се радионица за наставнике под називом „Активно слушање“. Ова радионица има за циљ да учесници усаврше вештине активног слушања у комуникацији са ученицима, колегама и родитељима. Радионица се одржава зато што је важно да се негује активно слушање као вредност у култури образовноваспитних установа (међусобно разумевање, грађење односа са другима).

Учесници ће разумети механизме и правила активног слушања и умети да их примене. Такође, учесници ће умети да „дешифрују“ значење вербалних и невербалних порука које су важне за квалитетну комуникацију са ученицима, колегама и родитељима. Коначно, учесници ће умети да науче да креирају конструктивну повратну информацију и да постављају питања. У радионици која се одржава 10. фебруара у 18 часова., учесници ће анализирати наратив о комуникацији, анализираће клипове из популарног ситкома на тему активног слушања и вежбаће технике активног слушања на примерима и ситуацијама из школске праксе.

Неопходна је пријава заинтересованих учесника на мејл адресу: radionice@narodnimuzej.rs

10. фебруара