Ауторско вођење „Између трпезе и софре. Металне посуде од ХIII до ХIХ века у збиркама Народног музеја Србије”

24. фебруара u 18:00 - 19:00

На предметима представљеним у оквиру изложбе „Између трпезе и софре“, изложене су металне посуде који обухватају широки хронолошки опсег па је самим тим видљиво присуство утицаја из различитих културних средина, како на посудама насталим у време и на територији српске средњовековне државе, тако и на подручјима која је у Отоманском царству насељавао српски народ. Изузетна вредност изложених металних посуда, доприноси, поред изузетне историјске важности предмета попут чаше цара Душана, чињеница да су посуде од метала често претапане или крадене тако да се мали број њих у свету сачувао. Металне посуде од ХIII до ХIХ века у збиркама Народног музеја Србије, представиће виша кустоскиња и једна од ауторки изложбе, Наташа Церовић, виша кустоскиња, у суботу 24. фебруара у 18 часова.

24. фебруара