Предавање „Тинторето: 430 година од смрти генија“

8. јуна u 18:00 - 19:00

Године 1594, тачније 31. маја, умро је Јакопо Тинторето, један од највећих сликара 16. века. Тим поводом, Народни музеј организује јавно предавање о животу и делима овог славног Венецијанца, чије стваралаштво су одликовале неисцрпна маштовитост и велика брзина сликања. Која су његова највећа дела и за кога је све Тинторето радио? Како је изгледао његов живот, а како процес сликања? Са којим се све проблемима сусретао у Венецији и како се носио са својом конкуренцијом? Ово су кључна питања која чине окосницу предавања. Посебна пажња биће посвећена Тинторетовој слици „Богородица са Христом и сенатором“ која је део сталне поставке Народног музеја, и једно од омиљених дела Збирке стране уметности. Предавање ће одржати Јован Ђорђевић, стручни сарадник Народног музеја, 8. јуна у 18 часова.

8. јуна