CONDITION OF THE CULTURAL AND NATURAL HERITAGE IN THE BALKAN REGION, VOL. 1: PROCEEDINGS OF THE REGIONAL CONFERENCE HELD IN KLADOVO, SERBIA FROM 23RD TO 27TH OCTOBER 2006

editor: Mila Popović-Živančević

2007, 651 pages, ills, 28 cm

Protection of Cultural Heritage, 4

Revitalization of the Cultural and Natural Heritage in the Balkan Region – South East Europe, 1

Multilingual texts

ISBN 978-86-7269-090-3

Регионална конференција Стање културне и природне баштине у региону Балкана организована је на иницијативу Радне групе за Југоисточну Европу Међународног савета музеја (ICOM SEE), а у сарадњи са Народним музејем у Београду и националним комитетима Савета из осам земаља у региону. Зборник са овог скупа садржи 43 рада у којима се обрађују различите теме из области заштите баштине, као што је питање девастације споменика, рада музеја и завода, илегалне трговине, интердисциплинарне заштите или едукације стручњака. Конференција у Кладову представља и прву фазу програма Ревитализација културне и природне баштине у региону Балкана, као и први том у новопокренутој серији Радне групе за Југоисточну Европу посвећеној проблемима заштите.

Сва издања Народног музеја могу се купити преко интернет продавнице: www.knjizara.com