Ауторско вођење „Тела и простори“

27. јуна u 18:00 - 19:00

На изложби „Тела и простори. Кроз збирке цртежа страних уметника из Народног музеја Србије“, представљена су дела Адолфа Манцела, Пјер Бонар, Александра Божинова, Едгара Дега, П.О. Реноара, Пабла Пикаса, Ел Лисицког, Мохољ-Нађа, Николаја Рериха, Огиста Родена, Жана Коктоа, Амадеа Модиљанија и других најзначајних, али и оних мање познатих уметника која се сада први пут представљају јавности. Идеја изложбе је да се прикаже на који начин су тело и простор биле тумачене у временима када су се смењивали уметнички правци, од романтизма до класичне авангарде. Више о радовима који сведоче о отворености и постојаном усмерењу Народног музеја да сакупља и чува дела страних уметника, сазнаћете на ауторском вођењу музејске саветнице др Драгане Ковачић, 27. јуна у 18 часова.

27. јуна
Догађај kategorije: