Ауторско вођење „Тела и простори“

11. јула u 18:00 - 19:00

Дела из Збирке цртежа и графика страних аутора Народног музеја Србије у оквиру изложбе „Тела и простори“ ауторке др Драгане Ковачић, сагледавају кроз различита значења и тумачења тела и просторе у периоду када су се смењивали правци од романтизма до руске авангарде. Изложена дела приказују пут уметничког стваралаштва од друге половине 19. до прве половине 20. века и истовремено указују на кључна стања у друштву у оквиру који се мењао однос човека и околине. Стихови који се налазе поред сваке песме употпуњују чулна искуства при погледу на изложених 96 дела. Уз ауторско вођење 11. јула у 18 часова, музејске саветнице др Драгана Ковачић, путоваћемо кроз просторе који су представили уметници путем цртежа, који обухватају различите технике и формате, од малих, успутних забелешки до завршених, аутономних дела великог формата.

11. јула
Догађај kategorije: