Ауторско вођење „Тела и простори“

25. јула u 18:00 - 19:00

Изложба „Тела и простори. Кроз збирке цртежа страних уметника из Народног музеја Србије“ на јединствен начин представља радове уметника који припадају различитим правцима, а повезују их две велике и константне теме европске визуелне уметности – тела и простори. Полазећи од руралног предела до урбаног увиђамо како фигура осваја простор и које значење му придаје кроз различите правце – од романтизма до руске авангарде. Ауторка изложбе, музејска саветница др Драгана Ковачић, представиће радове европских уметника из Немачке, Француске, Велике Британије, Русије, Италије, Бугарске, Холандије и Белгије који су деловали у временском распону од 1830. до 1940. године. Ауторско вођење одржаће се 25. јула у 18 часова.

25. јула