Музеј на распусту: Дан младих у музеју

12.08.2023. u 12:00 - 20:00

Позивамо вас на обележавање Међународног дана младих у Народном музеју.  Средњошколци активни у нашем музеју осмислили су целодневни програм, као и радионицу за младе узраста од 14 до 19 година. Пријављивање учесника обавезно је на адресу radionice@narodnimuzej.rs.

Погледајте детаљан програм и распоред активности које организујемо поводом Међународног дана младих.

целодневне самосталне радионице – Који си уметник? и Културни мим

13:00-14:30 Радионица – Статусни симболи

Како изгледају статусни симболи данас, а како су изгледали у прошлости? Још у старом Риму бисте славних предака коришћене су да истакну славу једне породице. У средњем веку владари своју моћ исказују путем круне и раскошних одежди, а сличну праксу поштоваће и српски сликари 19. века при сликању репрезентативних портрета. Уз помоћ младих сарадника Народног музеја Србије сазнаћете како су се статусни симболи, предмети, гардероба и накит мењали и развијали кроз векове, а при томе ћете имати прилику и да се забавите и на што креативнији начин ликовно интерпретирате све што сте научили у музеју! Радионицу ,,Статусни симболи“ намењену младима узраста од 14 до 19 година осмислили су средњошколци на пракси у Народном музеју. Пријављивање учесника обавезно је на адресу radionice@narodnimuzej.rs.

15:00-17:00 Освежење

17:00 Кратка вођења из угла наших младих сарадника