Предавање: Археолошке збирке Ермитажа: историја и савременост

26.10.2023. u 11:00 - 12:00

Археолошка збирка Ермитажа је првобитно образована на основу поклона и ископавања, које је финансирао сам император. Након формирања Императорске археолошке комисије, налази су постали главни археолошки експонати које је музеј добио. После настанка СССР-а совјетске научне експедиције су своје археолошке налазе почеле да поклањају музеју.

У исто време Ермитаж је почео да спроводи независне експедиције, захваљујући којима су у музеј пристизали значајни археолошки предмети. Ова активност се до данас наставља и развија у Ермитажу, где активно ради око 30 археолошких експедиција.

Предавач: А.М. Бутјагин, Управник сектора Северног Црноморског Приморја Одељења за Антички свет, одговорни секретар Археолошке комисије Државног Ермитажа

Симултано превођење

26.10.2023.