Промоција „Дан отворених врата за наставнике“

5. октобра u 12:00 - 20:00

5. октобра сваке године обележавамо Светски дан наставника. За раднике у просвети – васпитаче, учитеље, наставнике и професоре – припремили смо програм у Народном музеју Србије којим ћемо обележити њихов дан. Током целог радног дана музеја, од 12 до 20 часова, одржаваће се Дан отворених врата за наставнике, намењен радницима у просвети из образовних циклуса од предшколског до средњошколског образовања. На инфопулту у Атријуму музеја наставници ће моћи да се обавесте о понуди програма за ученичке посете Народном музеју Србије у школској 2024/25. години. Такође, добиће информације о погодностима које могу да остваре када долазе у наш музеј у приватној посети. Како би их остварили, потребно је да на увид донесу уговор о раду којим ће потврдити да су запослени у школској установи (оригинал, фотокопију или фотографију). Током целог дана музејски едукатори и сарадници музеја ће држати стручна вођења за наставнике кроз делове сталне поставке, након чега ће моћи да се послуже кафом и чајем. У периоду од 13:00 до 14:30 активношћу Шта ми то радимо у музеју? музејски едукатори Ивана Јанковић и Ивана Минић ће заинтересованим наставницима презентовати радионице из понуде програма за све образовне циклусе. Последњу активност у оквиру богатог дневног програма представљаће радионица за наставнике Активно слушање коју ће водити Ивана Ђерић, сарадница Института за педагошка истраживања. Радионица ће трајати од 17:00 до 18:30. Обавезно је пријављивање учешћа на радионици и оно се врши слањем упита на адресу obrazovanje@narodnimuzej.rs. Учешће у свим програмима током целог дана је бесплатно.

5. октобра