Радионица за децу „Представе животиња и биљака на римским каменим споменицима“

24.09.2023. u 12:00 - 13:30

Различите врсте животиња (дивље, домаће, морске, фантастичне), биљака (винова лоза, бршљан, ловор, ружа) и плодова (грожђе, јабука, тикве) представљени су на рељефима римских камених споменика изложених у лапидаријуму Народног музеја Србије. Ове представе, не само да украшавају споменике, већ говоре о животу и активностима становника Римског царства на тлу Србије као што су: лов, култови и обичаји приликом обележавања празника и друго. У оквиру радионице деца ће имати прилику да се упознају са кратком историјом Београда у римском периоду и врстама камених споменика изложених у лапидаријуму, откривајући њихову намену у тајновитом простору Великог барутног магацина. У креативном делу радионице за децу је припремљен квиз и цртање. Радионицу ће водити музејски саветник Веселинка Нинковић и виши кустос Ивана Минић.
Пријављивање учесника узраста од 7 до 10 година је обавезно на адресу: radionice@narodnimuzej.rs.

24.09.2023.