Радионица за одрасле „Play muzej“

18. јула u 18:00 - 19:00

Кроз разне драмске вежбе као и покрет покушаћемо да ослободимо визуелне асоцијације које проистичу из нашег доживљаја и читања слике која је пред нама. Конкретно, бавимо се уметничким делима из поставке „Тела и простори“. Кретаћемо се кроз романтичарске, импресионистиче и консруктивистичке пејзаже. Својим телом и духом ћемо оживљавати ове просторе и ступати у дијалог са многобројним телима која нас зову са цртежа и слика. Дозволићемо себи покрет, речи, звуке којима ћемо уписивати своје мале личне историје, приче, асоцијације. Ова уписивања биће кључ за нова разумевања, интерпретације и дискусије које ће постати основ за нове мале уметничке интервенције. Радионица за одрасле одржаће се 18. јула од 18 часова. Учешће је бесплатно, а пријаве су обавезне на адресу radionice@narodnimuzej.rs.

„Play muzej“ је драмска креативна радионица која се повремено одржава у Народном музеју од 2019. године.
На „Play muzej“ радионицама кроз интеракцију, драмске форме, вођене фантазије, игре и друге креативне и уметничке дисциплине оживљавамо, проигравамо, разумевамо и доживљавамо уметничка дела као и живот уметника на јединствен и личан начин. Током процеса рада често стварамо и своја мала уметничка дела као рефлексију на дело или уметника. На овај начин вршимо апропријацију уметничких дела присвајајући их и лично бојећи и тиме чинећи да заувек остану наша.

18. јула