Разговор „Будимо подршка у борби против насиља над женама“

02.12.2023. u 18:00 - 19:00

Глобална кампањa 16 дана активизма против насиља над женама, коју обележава 1,700 организација у преко 100 држава света, почиње 25. новембра Међународним даном борбе против насиља над женама и завршава 10. децембра, Међународним даном људских права. У циљу подршке женама које су преживеле насиље и подизања свести у друштву о овом проблему, Народни музеј угостиће представнице Аутономног женског центра, које ће на примеру њиховог рада показати на који начин друштво може бити подршка у превазилажењу траума, као и у превентивном деловању. Аутономни женски центар је организација која пружањем психолошке и правне професионалне подршке обавља оснаживање жена у превазилажењу трауме насиља у породици и партнерског насиља како би биле у стању да доносе аутономне одлуке и остваре права на живот без насиља. Народни музеј Србије жели да, кроз различите облике свог деловања, пружи подршку свим жртвама насиља и омогући сигурно место где се сви осећају добродошло и једнако. Разговор Будимо подршка обавиће се у Атријуму Народног музеја 2. децембра у 18 часова.

02.12.2023.