Разговори „Чајанка уз уметност: Надежда Петровић“

08.03.2023. u 15:00 - 18:00

У жељи да и ове године поклонимо нешто посебно женском делу популације за Дан жена, Народни музеј у Београду организује Чајанку уз уметност. Даривајући посебну пажњу женама, не само да Музеј широм отвара своја врата него показује да цени рад свих жена, почевши са делом свог колектива па до свих оних које су нам пружиле на различите начине подршку током свих ових година. Ово је један мали знак пажње којим желимо да им се захвалимо, али и да дарујемо јединствени тренутак свим заинтересованим женама. У просторијама Народног музеја у Београду организујемо манифестацију под називом Чајанка уз уметност, где уз шољу чаја и кафе публика има прилику да поприча са делом запослених у музеју и да се у друштву наших дивних кустоскиња, Јасмине Цукић и Евгеније Блануше, ближе упозна са животом и делом Надежде Петровић, али и уопште послом кустоса збирке. А захваљујући колеги из одељења за конзервацију Мирославу Васићу имаће прилику да се упознају и са радом на рамовима слика.

08.03.2023.