Шетња „Три здања Народног музеја“

2. јуна u 10:00 - 11:00

Народни музеј Србије организује шетњу намењену одраслима која обухвата обилазак и причу о зградама Музеја Вука и Доситеја, Галерије фресака и Народног музеја. Једна од њих је међу најстаријим сачуваним стамбеним објектима у Београду, друга је саграђена на месту некадашње синагоге Бет Израел, а трећа се убраја у најлепше палате Србије с почетка двадесетог века. Три зграде ће повезати повест о најстаријој музејској установи у нашој земљи, Народном музеју Србије. Шетњу ,,Три здања Народног музеја“ ће водити кустос едукатор Дена Бабајић. Биће одржана у недељу, 2. јуна, са почетком у 10 часова. Окупљање је у дворишту Музеја Вука и Доситеја (Господар Јевремова 21), а шетња се завршава на Тргу Републике.

2. јуна