Стручно вођење „180 година Народног музеја Србије: Скулптура у галерији југословенске уметности“

7. септембра u 18:00 - 19:00

У духу прослављања 180 година од постојања музеја представићемо збирка југословенске скулптуре Народног музеја Србије. Збирку чине, поред радова старијих вајара, и остварења обележена савременим елементима попут сецесије и симболизма, а затим следи афирмација нових стилских токова изражених кроз дела уметника махом школованих у Паризу, Прагу, Риму, итд. У периоду између два светска рата модернистичка оријентација јавља се постепено, различитог интензитета, док већи део друге половине прошлог века одликује богатство разнородних уметничких поетика које се манифестује преко широких могућности избора стваралачких поступака и материјала. Стручно вођење Скулптура у галерији југословенске уметности сталне поставке Народног музеја Србије, одржаће виша кустоскиња, Лидија Хам – Миловановић, у суботу 07. септембра у 18 часова.

7. септембра