Стручно вођење „Барок и рококо: сликарство 17. и 18. века у Народном музеју“

1. августа u 18:00 - 19:00

Народни музеј чува дела бројних великих европских сликара од 14. до 20. века. На овом вођењу, представићемо вам најзначајније ауторе који су стварали у периодима барока и рококоа, са посебним освртом на сликарство 18. века. Поред Рубенса, чије је име скоро па синоним за барок, биће представљени и венецијански сликари мрака тзв. „тенебристи“: Бернардо Строци, Николо Ланђети и Антонио Цанки, а ту су и холандски барокни мајстори Ван Гојен, један од највећих пејзажиста, и Ван Бејерен, један од најзначајнијих сликара мртве природе. Када је реч о уметности 18. века, посебно се издвајају три великана Апенинског полуострва, Јакопо Амигони, Франческо Солимена и Ђамбатиста Тјеполо, као и венецијански ведутисти, Антонио Каналето и његов млађи колега, Франческо Гварди. Поред поменутих уметника, биће речи и о другим делима која су настала током 17. и 18. века. Али, да бисте сазнали нешто занимљиво о њима, позивамо вас да дођете на вођење!

1. августа