Најљубазније молимо све заинтересоване лиценциране туристичке водиче који желе да посете Народни музеј Србије са својим групама, да се претходно благовремено најаве на мејл edukacija@narodnimuzej.rs. По доласку у музеј, молимо да водичи носе своју идентификациону картицу на видљивом месту. Наплаћивање услуга које не улазе у домен активности Народног музеја Србије се не могу наплаћивати унутар музејског простора. Цене улазница за сталну поставку и тематске изложбе, као и програма Народног музеја, видљиви су на сајту музеја и музејској билетарници. Сваке недеље бесплатан је улаз за сталну поставку. Народни музеј Србије захваљује свима на свакодневним причама којима чинимо културно наслеђе видљивим и корисним за све.

Хвала вам на разумевању, добро дошли!

Information About Group Visits to the Museum

We kindly ask all interested licensed tour guides who wish to visit the National Museum of Serbia with their groups to notify us in advance via email at edukacija@narodnimuzej.rs. Upon arrival at the museum, guides are required to wear their identification card in a visible manner. Charging for services not related to the activities of the National Museum of Serbia is not allowed within the museum premises. Ticket prices for the permanent exhibition and thematic exhibitions, as well as information on the National Museum’s programs, are available on the museum’s website and at the museum ticket office.
Entrance to the permanent exhibition is free every Sunday. The National Museum of Serbia thanks everyone for their daily efforts in making our cultural heritage visible and accessible to all.

Thank you for your understanding and welcome!