Kолико брзо избројите до 10?

У Србији сваке године и до 4000 жена открије да болује од рака дојке.

Препознајући значај и тежину овог проблема као и своју друштвену одговорност као кровне институције заштите културног наслеђа у земљи, Народни музеј Србије покреће акцију „Твоје тело је уметничко дело“, којом позивамо све појединце и институције културе да заједно укажемо на важност превенције и превентивне заштите и подржимо све храбре жене које болују или су боловале од рака дојке подсећајући их да НИСУ САМЕ. Уз њих су сви који их воле, разумеју и поштују.

А са њима су и музеји Србије, који са својим посетиоцима деле туге, радости, борбе и сећања. Музеји изнад свега умеју да препознају трајне вредности и лепоту и да их сачувају. Желимо да пренесемо поруку да женско тело, толико пута слављено и приказивано на делима која се чувају у музејима, заслужује да буде поштовано и неговано и изван зидова и колекција музеја, тамо где се води храбра и неуморна борба за здравље и добробит свих жена у нашој земљи.

У духу подршке, разумевања и оснаживања свих дама који се боре са овом опасном болешћу смо наше музејске  даме, женске ликове на делима безвремене вредности, обојили розе бојом. Народни музеј који већ 180 година чува, негује, поштује и промовише нашу културну баштину овом приликом позива све жене у нашој земљи и шире, као и све оне који их воле, чувају и поштују, да на исти такав начин воде рачуна о значају здравља.

Чињеница да је најчешће малигно обољење код жена у Србији излечиво у великом броју случајева уколико се на време открије, даје нам наду да подизањем свести о потреби прегледа и самопрегледа код свих наших суграђанки, чланова њихових породица и друштва у целини, можемо заједно да помогнемо у превенцији ове болести.

Кампања „Твоје тело је уметничко дело“ осмишљена је у сарадњи са маркетиншком агенцијом NextGame из Београда, уз подршку дизајн студија 23eleven и медијску подршку компаније Skip Ad Advertising.

Народни музеј позива све музеје у нашој земљи, као и све остале институције културе, да слике дама из својих колекција „обуку у розе“, објаве на својим друштвеним мрежама и тагују Народни музеј, како бисмо сви заједно дали наду, охрабрење, подршку и показали солидарност са женама које у борби са раком дојке воде можда своју најтежу животну битку.

Придружите се.

Твоје тело је уметничко дело.
Самопреглед траје док избројиш до 10.