Завод за заштиту споменика културе града Београда у периоду од 22. маја до 5. јуна 2019. године реализује изложбу посвећену архитекти Николи Несторовићу (1868-1957).
Свој допринос реализацији изложбе посвећене једном од најзначајнијих пројектаната с почетка XX века и коаутору данашње куће Народног музеја, Музеј ће учинити уступањем портрета Николе Несторовића и његове супруге Ане.
Никола Несторовић је био један од припадника планиране елите, студената који су крајем XIX и почетком XX века школовани у иностранству, у настојању младе српске државе да кроз улагање у образовање ухвати корак са европским токовима и тенденцијама. Несторовић је школован на Краљевској Високој Техничкој школи у Шарлотенбургу, а на његово стваралашто немачка, а посебно берлинска архитектура оставила је трајан белег. Тај препознатљиви дух Средње Европе Несторовић је са собом донео у Београд.
Међу бројним јавним споменицима и приватним и јавним зграда које је пројектовао, било самостално било као коаутор, својом складном спољашњишћу и раскошним ентеријерима привлаче Хотел Бристол, зграда Београдске задруге у Карађорђевој улици, зграда Врачарске задруге и Универзитетска библиотека.
Народни музеј у Београду се особитим пијететом чува сећење на чувеног српског архитекту који је заједно са својим рођаком, професором Андром Стевановић, далеке 1901. године, пројектовао зграду Управе фондова. По обиласку тек изграђене зграде 1904. године, како је пренела Политика, Краљ Петар Карађорђевић је био задовољан: Можемо бити горди овом грађевином јер је све укусно, врло лепо и врло подесно. Током дуге историје зграда је мењала своју намену, а данас је она отворена кућа Народног музеја у Београду.
Портрете Ане и Николе Несторовића, који краси кабинет директора Народног музеја, насликао је Урош Предић. Посебан куриозитет представља податак да је портрет Николе Несторовића Народном музеју поклонио ахреолог др Милоје Васић, унук славног архитекте.